می روم تا انتــقــام سـیـلی مــــــادر بگـیرم...

السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا فَاطِمَةُ بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ(سلام الله علیها)

می روم تا انتــقــام سـیـلی مــــــادر بگـیرم...

السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا فَاطِمَةُ بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ(سلام الله علیها)

این وبلاگ جهت انتشار متون وتصاویر مذهبی طراحی وراه اندازی شده،از تمامی دوستان تقاضا میشود که بنده را دراین امر یاری کنند.یازهرا(س).

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
نویسندگان
پلمپ دفاتر فروش سهام "تبرک" و "پدیده شاندیز"، چرایی منتفی شدن آخرین دفاع سعید مرتضوی، خروج لایحه پلیس قضایی از بایگانی دولت، خط و نشان قاضی القضات برای مدعیان حقوق بشر غربی، صدور رای دادگاه برای یک قاضی فاسد و... از مهمترین رویدادهای قضایی در دی ماه سال گذشته بود.
بررسی بودجه بخش‌های مختلف قضایی در کمیسیون حقوقی قضایی  
 
اوایل دی ماه سال گذشته مجلس شورای اسلامی به بررسی بودجه بخش بخش‌های قضایی کشور در سال 94 پرداخت.

 

بررسی کلیات بودجه قوه قضاییه، وزارت دادگستری، سازمان زندان‌ها، سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان بازرسی، سازمان پزشکی قانونی و سازمان قضایی نیروهای مسلح برای سال 94 طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه این هفته در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی به بررسی آن پرداخت. 

طرح آخرین دفاع از سوی «سعید مرتضوی» منتفی است/ همه چیز به نظر مجلس بستگی دارد  
 
حتما در مورد پرونده‌های متعدد‌ «سعید مرتضوی» رئیس سابق تامین اجتماعی اطلاعاتی دارید که وی  روز یکشنبه 7 دی ماه ساعت 11 برای ارئه آخرین دفاعیات خود وارد دادسرای تهران شد و از خود دفاع کرد. 
 

«مصطفی ترک همدانی» وکیل مدافع وی در این زمینه گفت که در جلسه امروز، مقام قضایی در پرونده مرتضوی به این حجت رسید که اگر اذن و اجازه‌ای برای پرداخت از اموال و وجوه در اختیار سازمان تأمین اجتماعی - چه شمول و چه غیرشمول - به خارج از سازمان وجود نداشته باشد، این عمل یقیناً مجرمانه است.
 
خط و نشان رئیس دستگاه قضا برای مدعیان حقوق بشر غربی

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه روز گذشته در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران گفت: در قطعنامه اخیر نیز ادعاهای کذب قبلی با رنگ و لعابی جدید تکرار شده و نیاز چندانی به تکرار پاسخ ندارد و اصرار بیش از حد بر تکرار ادعاهای دروغین از سوی یک سازمان رسمی بین‌المللی آن هم به استناد حرف‌های ضد انقلاب و دشمنان این نظام اسلامی، جای تأسف و تعجب دارد. 


 
رئیس دستگاه قضا در ادامه درخصوص ادعای اجرای «اعدام گروهی و پنهان» در ایران با تکذیب چنین ادعایی گفت: تقاضای ما از مدعیان دروغگو که چنین ادعای کذبی را مطرح کرده‌اند این است که اسامی، زمان و مکان چنین اعدامی را اعلام کنند تا ما هم بدانیم و پاسخ‌های لازم را به آنان بدهیم.

راستی چرا این مدعیان نقض حقوق بشر در ایران نسل کشی‌های میانمار، فلسطین، اعدام‌های مرموز در زندان گوانتانامو و حتی زندان‌های تحت پوشش سیا و موساد را ندیده می‌گیرند و خبری از مئاضع حقوق بشری آنها در این جنایات نیست!!

8 هزار و 533 نفر جرائم غیرعمد در زندان/ آزادی 5 هزار زندانی جرائم غیر عمد در 9 ماهه اول امسال 

«سیداسدالله جولایی» در نشست خبری ستاد دیه کل کشور با اصحاب رسانه که یکشنبه(7دی ماه) برگزار شد اظهارداشت: ستاد دیه به افرادی برای آزادی کمک می‌کند که قصد جرم نداشته و به دلیل عدم تمکن مالی و در جرائم غیرعمدی هم چون تعهد در پرداخت مهریه، نپرداختن نفقه و یا تصادف گرفتار زندان شده‌اند.


8 هزار و 533 نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان هستند و استان‌های تهران، خراسان رضوی و فارس بیشترین آمار زندانیان تصادف رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند و ستاد دیه برای آزادی 5 هزار نفر که از این تعداد 200نفر خانم و 4 هزار و 800 نفر آقا هستند که باید 520 میلیارد تومان برای آزادی آن‌ها پرداخت می‌کرد که با 230 میلیارد تومان گذشت، ستاد دیه به آزادی آن‌ها اقدام کرد.

بیست و چهارمین دادگاه «مهدی هاشمی» برگزار شد 

24جلسه از دادگاه غیرعلنی مهدی هاشمی می‌گذرد، درحالی که در بیست و سومین جلسه دادگاه وکیل ودافع وی گفته بود که طی دو یا سه جلسه دیگر این دادگاه به پایان می‌رسد.

این درحالی است که سخنگوی دستگاه قضا به خبرنگار ما گفته بود که پایان ختم دادگاه "م-ه" به معنی پایان رسیدگی نیست و ختم جلسه دادگاه با ختم رسیدگی متفاوت است.

خروج لایحه پلیس قضایی از بایگانی دولت/ این لایحه پس از گذشت ۳ سال عاقبت به خیر شد 

 

 در حالی قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران به تشکیل «پلیس قضایی» تصریح دارد که پس از گذشت ۳ سال از تصویب این قانون، نه تنها چنین تشکیلاتی به وجود نیامده بلکه ظاهرا به فراموشی نیز سپرده شده است، اما طی دو روز گذشته سرانجام این لایحه برای تعیین تکلیف نهایی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. 


پلمپ دفاتر فروش سهام "تبرک" و "پدیده شاندیز"/  باید مبنای فعالیت "پدیده" مشخص شود
 

اواسط دی ماه  درحالی با پلمپ دفتر پدیده مواجه شدیم که دادستان قزوین در پی این اقدام گفت: نظر به اینکه موسسه پشتیبانی پدیده شاندیز اخیرا بدون اخذ مجوزهای لازم و عدم ارائه مدارکی دال بر قراردادی جهت فعالیت در استان مبادرت به راه اندازی دفتر نمایندگی فروش سهام شرکت ابنیه پدیده شاندیز کرده و شهروندان نیز بدون بررسی و تحقیق مبادرت به واریز وجوهی با مبالغ بالا به حساب‌های اعلامی موسسه مذکور جهت خرید سهام کرده‌اند که بلافاصله دستور جلوگیری از فعالیت آنان در استان صادر گردیده تا موضوع مورد بررسی بیشتری قرار گیرد. 

حماسه ۹ دی حمایت قاطع و بی‌نظیر از نظام و رهبری/ اعلام انزجار همیشگی از فتنه و فتنه‌گران

حماسه 9 دی حماسه‌ای به واقع بی‌نظیر در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است، ارزشمندی این حماسه غرورآفرین، آنجا روشن‌تر می‌شود که آتش فتنه‌ای 9 ماهه را خاموش و امید دشمنان قسم‌خورده نظام جمهوری اسلامی را به ناامیدی بدل کرد.
 
 

در همین زمینه «غلامحسین اسماعیلی» رئیس دادگستری کل استان تهران گفت: حماسه ۹ دی آرامش را به کشور بازگرداند و این حرکت آگاهانه مردم همواره جای تقدیر و شکرگزاری دارد، چرا که با این عمل هم زمینه‌های وقوع فتنه و هم تحرکاتی که فتنه گران انجام می‌دادند، خنثی شد.
 
رای دادگاه بلژیک پس از ۳۵ سال مبارزه حقوقی به نفع ایران 

یکی از خبرهای حقوقی طی هفته‌ای که گذشت به رای دادگاه بلژیک به نفع ایران آن هم به از 35 سال اختصاص داشت و بالاخره دادگاه استیناف در شهر «لی پژ» بلژیک در دعوای مربوط به اشیاء عتیقه «خوروین» نزدیک سارجبلان به نفع دولت ایران رای داد. 


حالا خوب شد که این رای به نفع کشورمان صادر شد و همه مدعیان عتیقه‌ها و آثار تاریخی ایران که در موزه‌های خارجی دیده می‌شوند، متوجه شدند که این آثار از کشورمان سرقت و به این کشورها منتقل شده است!

دستگاه قضا حتی با قضات متخلف هم شوخی ندارد

حتما در مورد پرونده‌های متعدد «سعید مرتضوی» یکی از قضات سابق قوه قضاییه، اطلاعاتی دارید وی پرونده‌های مختلفی در دستگاه قضایی دارد که یکی از این پرونده‌ها، پرونده تخلفات وی در جنایت موسوم به کهریزک است که در این میان دستگاه قضا با برخورد قاطع و بدون ملاحظه در رسیدگی به این پرونده بدون هیچ خط فرمزی رسیدگی کرد.

رئیس دستگاه قضا هم در همایش مبارزه با فساد به این نکته اشاره کرد که چندی پیش یک قاضی فاسد به بنده گفت که می‌خواهد یک خبر فوق سرّی به من بدهد و در تلاش بود دیداری با من داشته باشد که تقاضای وی را قاطعانه، رد کردم.

این نکته حکایت از این دارد که قضات و دست اندرکاران دستگاه قضا هم در صورت تخلف از تیررس قانون مصون نیستند و قطعا با جدیت و قاطعیت قوه قضاییه مواجه خواهند بود، پس باید حواس همه جمع باشد.
موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۴/۰۱/۱۴
گدای فــاطــمــه(س)

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی